Nazwa projektu

 Mobilność zagraniczna – skuteczne narzędzie rozwoju kluczowych kompetencji uczniów i kadry liceum “Iwaszkiewicza” w Sochaczewie. Podstawowe informacje na temat projektu

Numer projektu:

2020-1-PMU-3350

Data publikacji: 3 września 2021

Uczniowie liceum w ramach Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza będą mieli szansę po raz kolejny wziąć udział w mobilności ponadnarodowej. Zagraniczny wyjazd edukacyjny zrealizowany zostanie w Grecji, a tematyka projektu związana jest z wykorzystaniem nowych mediów w promocji regionów.

Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje na temat projektu:


Nazwa projektu: Mobilność zagraniczna – skuteczne narzędzie rozwoju kluczowych kompetencji uczniów i kadry liceum “Iwaszkiewicza” w Sochaczewie
Numer: 2020-1-PMU-3350
Źródło dofinansowania: Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.
Wartość dofinansowania: 246 576 pln
Liczba mobilności i uczestników: 33 uczniów oraz 4 przedstawicieli kadry
Beneficjent: Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie
Szkoła partnerska: Platon School w Katerini, Grecja

 

Znaczna część uczniów naszej szkoły z pewnością zna już projekty mobilności ponadnarodowej. Inicjatywa ta zakłada współpracę między placówkami edukacyjnymi z różnych krajów, z których jedna pełni rolę beneficjenta, druga zaś instytucji przyjmującej. Podczas wyjazdu młodzież z obu szkół wspólnie realizuje program mobilności, mający na celu wzmacnianie kompetencji oraz międzynarodowej wymiany doświadczeń, wiedzy, opinii. Tematyka mobilności dotyka kwestii ważnych z perspektywy rozwoju osobistego, dalszej edukacji, funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie europejskim, efektywności kształcenia. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, warsztatów, pracy w grupie, zajęć terenowych – a niemal 2-tygodniowa zagraniczna podróż stwarza również możliwość poznania nowego kraju i jego kultury.
Zgodnie z powyższymi informacjami, przewidujemy realizację 2 mobilności, skierowanych do uczniów klas II i III liceum ogólnokształcącego z różnych oddziałów. Tematyka obu mobilności będzie koncentrować się na wykorzystywaniu tzw. nowych mediów, a zwłaszcza Facebooka, w promocji regionów w różnych ujęciach: turystycznej, kulinarnej. Międzynarodowe zespoły uczniów stworzą profesjonalne fanpage w językach angielskim, greckim i polskim, poświęcone Pierii i Mazowszu. Zajęcia będą odbywać się pod nadzorem mentorów w Platon School.
Więcej informacji na temat projektu, kolejnych etapów i zasad rekrutacji udostępnimy już wkrótce.

Zapraszamy do udziału w rekrutacji do mobilności uczniów do Grecji!

Data publikacji: 3 września 2021

Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza przystąpił do realizacji kolejnego projektu ponadnarodowej mobilności uczniów. Dla uczniów uczestnictwo w inicjatywie to szansa na spędzenie kilkunastu dni na słonecznym wybrzeżu, gdzie zrealizowany zostanie program związany z promocją regionów przy pomocy nowoczesnych form komunikacji.

Mobilność w Iwaszkiewiczu

Projekt „Mobilność zagraniczna – skuteczne narzędzie rozwoju kluczowych kompetencji uczniów i kadry liceum “Iwaszkiewicza” w Sochaczewie” o numerze 2020-1-PMU-3350 ma na celu zwłaszcza umocnienie i wzrost wybranych kluczowych kompetencji, umiejętności, wiedzy i prezentowanych postaw, a także rozwój wiedzy, kompetencji i umiejętności językowych, cyfrowych, rozumienia i tworzenia informacji, społecznych, obywatelskich, kulturowych wśród uczestników projektu. W ramach działania przeprowadzone zostaną dwie mobilności do Grecji. Ten format powinien być znany uczniom dzięki działaniom promocyjnym związanym z uprzednio podejmowanymi przez szkołę inicjatywami. W ramach mobilności uczniowie odbędą podróż do Grecji, gdzie będą realizować program merytoryczny projektu. Zajęcia odbywają się w szkole partnerskiej, w międzynarodowych grupach, do których dołączy także młodzież z placówki przyjmującej. Pod okiem mentorów z Polski i Grecji uczestnicy będą zwiększać praktyczną znajomość wybranych narzędzi oraz wiedzę z zakresu tematyki projektu, na podstawie czego wypracują tzw. „rezultaty materialne”… którymi oczywiście będziemy chwalić się w społeczności lokalnej, krajowej a nawet międzynarodowej! Oprócz zajęć uczniowie wezmą udział w wycieczkach, wizytacjach oraz animacjach. Te aktywności pozwolą na poznanie Grecji lepiej – od antycznej kultury, po kuchnię i styl życia, dzięki czemu wyjazd z pewnością będziecie mogli zaliczyć do niezapomnianych!
Pierwsza z mobilności zaplanowana jest na daty 26.09.2021-8.10.2021, z czego 11 dni zostanie przeznaczone na program merytoryczny i kulturowy, a 2 na podróż autokarową. Partnerem projektu, pełniącym funkcję instytucji przyjmującej, jest Platon School – prywatna szkoła o ogromnym doświadczeniu w realizacji europejskich projektów edukacyjnych. Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy odbędą program przygotowawczy, który zwiększy poziom kompetencji niezbędnych do skorzystania z mobilności w jak największym wymiarze. Uczestnictwo w projekcie, a także w zajęciach przed mobilnością, jest bezpłatne. Koszty pokrywane są przez Szkołę ze środków pozyskanych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tematyka

Tematyką mobilności będzie wykorzystanie nowych mediów w promocji regionów. Podczas anglojęzycznych wykładów uczestnicy zgłębią tajniki skutecznej komunikacji na Facebooku, a także poznają narzędzia wykorzystywane w projektowaniu graficznym materiałów marketingowych. Na podstawie zgromadzonych informacji w trakcie warsztatów uczniowie będą przygotowywać i publikować posty promujące regiony grecki i polski w wybranym zakresie. Oprócz tego przygotują także druki reklamowo – informacyjne: ulotki i broszury.

Rekrutacja

Uczestnicy projektu zostaną wyłonieni w rekrutacji, która rozpoczyna się 6 września 2021 i potrwa do 8 września 2021 do godz. 14:00. W tym czasie należy pobrać, wydrukować oraz uzupełnić dokumenty rekrutacyjne, a następnie złożyć je w sekretariacie szkoły. W ocenie kandydatów brane pod uwagę będą wyniki w nauce oraz sytuacja ucznia: jego aktywność oraz tzw. kryteria zmniejszonych szans edukacyjnych. Zgromadzone zgłoszenia rozpatrzy Komisja Rekrutacyjna, która w dniu 9 września do godziny 15:00 opublikuje wstępną listę rankingową. Po rozpatrzeniu ewentualnych odwołań ostateczna lista uczniów zakwalifikowanych do udziału zostanie upubliczniona w dniu 10 września 2021 do godz. 14:30.
Do udziału w naborze zapraszamy wszystkich uczniów klas II i III LO. Wśród wszystkich zgłoszeń wyłonimy 17 osób, które wezmą udział w pierwszej mobilności oraz tzw. „kandydatów rezerwowych” – osoby, które pojadą do Grecji w wypadku rezygnacji z udziału któregoś z uczestników.
Uwaga! W przypadku uczniów niepełnoletnich konieczne jest podpisanie dokumentów przez rodzica lub opiekuna prawnego. W innym przypadku Komisja nie będzie mogła wziąć zgłoszenia pod uwagę w naborze. Prosimy także o uzupełnienie Karty Zgłoszenia w sposób czytelny, długopisem.

Szczegółowe informacje

Przed udziałem w naborze zarówno uczniowie, jak i rodzice lub opiekunowie powinni zapoznać się z całością dołączonej dokumentacji:
– Kartą Zgłoszenia oraz Oświadczeniem – to dokumenty, których złożenie jest nieodzowne. Zawierają one również ważne informacje na temat przetwarzania danych na potrzeby realizacji projektu;
– Regulaminem Rekrutacji oraz Instrukcją– tu znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat procedury rekrutacyjnej oraz wskazówki, jak poprawnie uzupełnić zgłoszenie;
– Programem mobilności – ramowy program przedstawia planowane aktywności podczas wyjazdu zagranicznego
– Wzór umowy – to dokument, który będzie podpisywany ze wszystkimi uczestnikami projektu, wskazuje on obowiązki oraz prawa ucznia, a także zakres wsparcia w ramach projektu.
To, co? Czas start! Na Wasze zgłoszenia czekamy w Sekretariacie Szkoły. Trzymamy za Was kciuki!

 

Załączniki:

Regulamin Rekrutacji
Zał. 1 Karta Zgłoszenia Ucznia do Mobilności;
Zał. 2 Oświadczeniem Uczestnika Przedsięwzięcia;
Zał. 3 Instrukcja wypełniania dokumentów aplikacyjnych;
Zał. 4 Podstawowe informację o projekcie i ramowy program mobilności;
Zał. 5 Wzór umowy uczestnika na udział w projekcie;

Wyniki rekrutacji do projektu mobilności ponadnarodowej uczniów

Data publikacji: 4 września 2021

Zakończyliśmy procedurę naboru do udziału w projekcie „Mobilność zagraniczna – skuteczne narzędzie rozwoju kluczowych kompetencji uczniów i kadry liceum “Iwaszkiewicza” w Sochaczewie”. Przedstawiamy listę uczniów, którzy wezmą udział w jesiennym wyjeździe do Grecji!

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie udziałem w mobilności ponadnarodowej. Wasz entuzjazm cieszy tym bardziej, iż jednym z celów szkoły jest zwiększanie aktywności na polu europejskich projektów edukacyjnych, a dotychczas realizowane inicjatywy w praktyce pokazały, jak wielki wpływ mają one na rozwój uczestników i całej społeczności szkolnej.


W załączeniu artykułu znajdziecie ostateczną listę uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz listę rezerwową. Przypominamy, iż uczniowie z listy rezerwowej wezmą udział w wyjeździe w przypadku rezygnacji z uczestnictwa z ważnych powodów jednego z uczniów z listy „głównej”.
Wszyscy uczestnicy wezmą udział w kursie przygotowawczym, na który złożą się zajęcia organizacyjne, pedagogiczne, językowe, merytoryczne i kulturowe. W działaniach wykorzystamy zarówno tradycyjne formy, jak i e-learning. O szczegółach poinformuje Was Koordynator Projektu.


Załączniki:


Ostateczna lista rankingowa